Game of Thrones
Musím se hned na začátku přiznat, že jsem dost ovlivněnej knihama. Pátá série by se mi asi líbila, kdybych to nečetl. Ale když dělám seriál podle předlohy, tak se jí snad budu držet a neposouvat všechno úplně do háje. Tenhle seriál sem prostě musel jít. Já myslím, že každej, kdo knížky četl, musí být absoultně naštvanej, když se nechá od tvůrců vyjebat tím, že těch několik hodin čtení bylo k ničemu. Pak jsem někde četl, že Martin prohlásil, že knih dohromady nebude sedm, ale jenom šest, a že seriál dokončí dřív jak knihy a všechno v něm bude ubíhat absolutně jinam než v těch knížkách. No a co se mi tam líbilo, jsem zmínil v minulý TOP 5, takže to netřeba zdůrazňovat, anebo radši jo… KOZY.
Simpsonovi
Jedna stará rána z války. Simpsonovi se většině lidí začali nelíbit teprv nedávno, to stojí za zmínku, ale není to hlavní v tomhle hejtu. Tenhle animovaný seriál pro mě skončil odchodem Vlastimila Bedrny, prvního dabéra Homera Simpsona. Do dneška jsem se nesrovnal s dabingem Vlastimila Zavřela. To sice není chyba samotného animáče, přesto se vrátím k tomu, kam vlastně směřuje. Ono to jde do hoven, ve kterých to plave teď, už totiž mnohem dýl. Další čtyři série, po změně dabéra, to bylo ještě koukatelný, ale pak nějak nastal zlom, kdy jsem se nezasmál ani jednomu vtipu v celém díle. Najednou se neřešily rodinný problémy, Homer se úplně vymykal kontrole. No a po celovečerním filmu jsem na to přestal koukat úplně.
How I Met Your Mother
Tenhle seriál měl skončit v poměru řad ještě dřív než Simpsonovi. Hlášky od začátku do konce jsem si hned na začátku hned zamiloval. Charismatické postavy a hlavně konečně to zadostiučinění, že parta přátel sedí v baru a né v kavárně. Normální svět že jo. Jenže potom přišla Stella. Ta mi nesedla hned od začátku, přitom jsem jí znal ze seriálu Scrubs, kde mi byla sympatická! Po jejím rozchodu s Tedem se díly na chvíli pořád jen přibližovaly a oddalovaly tomu starýmu humoru, stejně asi jako kolísala Marshallova váha. Pak tam umřel Marshallův otec, pořád se tam jenom brečelo a začalo to dost uvadat. Potom asi dvě série dalšího brečení, kdo teda bude tu super kost Robin brousit po zbytek jejich života, a pak konečně devátá série a finále. Celá řada se odehrála v rámci jednoho tejdne na svatbě Robin a Barneyho. Stokrát ohraný fóry už nikoho nebavily a další a další brečení. A nakonec poslední dvojdíl série zabývající se zbytkem jejich života. Kdo to viděl, tak si na konci prostě musel říct WTF? To bylo celý jenom o tom, aby se mohl dát Ted zase zpátky s Robin? Hrůza a děs. Ted měl radši zůstat s Victorií. Ta byla ze všech těch jeho štětek stejně nejlepší!
Death note
Musím se zmínit o všem po konci, tedy po 26. epizodě. Hlavní hrdina Light po grandiózním finále porazí svého soka ELa a stává se absolutním bohem na celičkém světě. Ende. Člověk to pomalu rozdýchává a najednou si všimne, že to není konec, ale že má následovat dalších 11 dílů. Co to do prdele má bejt? Light je vládce, vyhrál to, o to tam šlo, skončilo to naprosto suprově, proč to nastavovat o další sračky? A že to sračky jsou. V druhém snažení se proti Lightovi postaví hned dva "geniální" protivníci, kteří jsou bohužel ale jenom odvařená slabá kaše původního ELa. Jeden žere čokoládu, druhej staví hrady z kostek a k tomu kupa nyní už překomplikovanejch a nudnejch keců. Samozřejmě jsem přetrpěl těch dalších 11 dílů, po pár dílech jen ze zvědavosti. V puse mi ale navždy zůstane hořká pachuť zklamání, proč to neskončilo jenom u 26 dílů. Ble.
Firefly
Aby toho nadávání na zničené série nebylo moc, tak se nakonec zaměřím na jeden seriál z opačné strany, který si další série zasloužil, ale nebylo mu přáno je dostat. Kdo se kouká na The Big Bang Theory, tak jistě ví, že Sheldon několikrát mluví o seríálu Firefly jako o skvostném díle, kterej neměli rušit. Do té doby neviděná kombinace sci-fi a westernu, mě zaujala hned na začátku. K tomu připočtěte sympatické postavy (všechny, nepamatuju si žádnou, která by mi byla protivná), skvělý epizodní příběhy, parádní úvodní píseň a tak dále a tak dále. Bohužel seriál skončil po čtrnácti dílech na které bylo navázáno filmem Serenity o tři roky později. Mělo to ale potenciál i kvůli tomu, že to režíroval Joss Whedon, který začínal se seriálem Buffy, přemožitelka upírů a přes Firefly se dostal až ke komixovým Avengerům. Nechápu.
Žádné komentáře:
Okomentovat