Text widget

31. července 2016

10 výborných seriálů, které neznáte

Existuje spousta výborných seriálů, ale ne vždy je lehké je objevit. Většina lidí v mém okolí sleduje Game of Thrones, Fargo, Vikings nebo cokoliv od Netflixu. Jsou ale i seriály, do kterých se necpe tolik peněz, nemají je na svědomí velké televizní společnosti, ale přesto mají svou kvalitu, kterou známější tituly leckdy převyšují. Seznam deseti nedoceněných seriálových pecek, které (možná) neznáte, je tu.

1. Parks and Recreation (2009, NBC, 86% na ČSFD)



Seriálový skvost z prostředí radnice amerického maloměsta. Mockumentary s neskutečnou plejádou vtipných charakterů a "pravý sitcom", který nepodbarvuje nahraný smích. Od druhé série, kdy začal Andy bydlet v jámě, jsem si tohle dílo totálně zamiloval.


2. Generation Kill (2008, HBO, 85% na ČSFD)



Méně známý kousek od HBO. Výborná válečná minisérie popisující prvních čtyřicet dní války v Iráku. V hlavní roli Švéd Alexander Skarsgard, kterého můžete znát jako upíra Erica z True Bloodu.


3. Hell on Wheels (2011, AMC, 82% na ČSFD)



Nedoceněný seriál, který by si zasloužil daleko větší pozornost. Westernové Peklo na kolejích vás dostane svou atmosférou a napínavým příběhem, který se točí kolem stavby transkontinentální železnice. Ansonu Mountovi už žádná role tak nesedne.


4. An Idiot Abroad (2010, SKY, 83% na ČSFD)



Seriálový cestopis An Idiot Abroad patří mezi to nejujetější, co jsem kdy viděl. Karl Pilkington je pravý britský moron, který nesnáší cestování, nemá rád lidi a při pohledu na něj byste sotva řekli, že dokáže napočítat do pěti. O to zábavnější je sledovat ho na cestě za sedmi divy světa, při které mu jeho "kamarádi", populární dvojka Ricky Gervais a Stephen Merchant, dělají jeden naschvál za druhým. Prostě srdcovka.


5. Father Ted (1995, Channel 4, 84% na ČSFD)



Legenda, kterou bych doporučil všem fanouškům britcomů ve stylu The Black Adder nebo 'Allo 'Allo!. Seriál se odehrává na malém ostrůvku blízko Anglie a jeho hlavním hrdinou je (překvapivě) otec Ted. Místní duchovní, který jen těžko kouše každodenní realitu zapomenuté farnosti, kterou musí sdílet s alkoholickým otcem Jackem a králem všech tupců otcem Dougalem. Víc jak tři díly za sebou nedáte, ale vtipný je to fakt mrtě.


6. Utopia (2013, Channel 4, 81% na ČSFD)



A další britská šleha. Utopia, seriál se skvělou kamerou a propracovanou režií. Where is Jessica Hyde?


7. The Mighty Boosh (2003, BBC, 81% na ČSFD)



Kapánek dadaistická věc z prostředí ZOO, ve které se dějí šílené věci. Asi to nesedne úplně každému a musím říct, že i já jsem měl malinko problémy, abych Mighty Boosh dokoukal, ale ve svém oboru je tenhle seroš skutečně špica. V hlavních rolích Julian Barratt a populární Richmond z IT Crowd Noel Fielding.


8. The Killing (2011, AMC, 86% na ČSFD)



Pro mě jeden z nejlepších krimi seriálů vůbec s nejvíc cool dvojkou detektivů. Jak dokáže AMC plno serošů zkurvit, tak tohle se jim fakt povedlo. Všechny čtyři série jsem onehdá slupnul za týden. Vřele doporučuji.


9. This Is England (2010, Channel 4, na ČSFD 81%, 86% a 87%)



Irský seriál This Is England má tři série a každá z nich mapuje jiné časové období. Proto je v databázích veden s označením '86, '88, '90 a logicky má tak tři různá hodnocení. A aby toho nebylo málo, předchází mu ještě stejnojmenný film z roku 2006. Jinak je to fakt vymazlený skinheadský drámo s perfektní muzikou a jednu z hlavních postav hraje například "Rudy z Misfits".


10. Detectorists (2014, BBC, 86% na ČSFD)



To nejlepší na konec. Pravděpodobně jediný seriál ze seznamu, který má ještě šanci na novou sérii. Detectorists je masterpiece slavného Mackenzieho Crooka, který seriál napsal, režíruje ho a zároveň v něm hraje. Ve zkratce je to celý o dvojičce detektorářů, jejichž velkým snem je najít poklad. Žánrově je to sice komedie, ale při sledování se za břicho nijak zvlášť popadat nebudete. Vtipy jsou spíš decentnější a víc než humorem vás seriál vcucne kouzelnou atmosférou, kterou na začátku a na konci podbarvuje nádherná ústřední melodie. 

1 komentář: